7-hydroxymitragynin

7-hydroxymitragynin a jeho vliv na lidský organizmus

7-hydroxymitragynin (7-HMG) je aktivní složkou rostliny Mitragyna speciosa, známé také jako Kratom, která se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. 7-HMG se obvykle pro své potenciální účinky na lidské tělo používá jako analgetikum a pro léčení úzkostné poruchy. Tento článek se zaměřuje na téma 7-HMG a jeho účinky na lidské tělo, včetně jeho chemického složení, posobení a toho, co ovlivňuje.


7-hydroxymitragynin je alkaloid ze skupiny mitragyninů a je nejpůsobivější a nejsilnější analgetikum v rostlině Kratom. Jeho účinky se obvykle kombinují s ostatními alkaloidy Mitragyna speciosa, jako jsou Mitragynin nebo Paynanthein. Jakmile vstoupí do lidského těla, aktivuje centrální nervový systém, který může vést ke snížení bolesti a zánětu.

7-HMG má také hypnotické vlastnosti a pomáhá snižovat úzkostné stavy, deprese a problémy se spánkem. Ovlivňuje také produkci serotoninu v lidském těle. Serotonin je neurochemická látka, která reguluje náladu a emoce. Zvýšená hladina serotoninu tedy může mít pozitivní vliv na lidskou psychiku.

Chemický vzorec 7-hydroxymitragyninu je C23H30N2O7. Jeho molekulová hmotnost je 414,50 g/mol. Má vysokou afinitu ke κ-opioidnímu receptoru a vysokou potenci pro aktivaci receptoru μ-opioidů. 7-HMG ovlivňuje také vápníkové kanály v srdci, což může způsobit srdeční arytmie a zhoršení srdečního stavu.

Použití Kratomu a tedy i 7-hydroxymitragyninu je kontroverzní. V některých zemích je Kratom zakázán a může být nebezpečný při nadměrném užívání. Při nadměrném užívání může způsobit závislost a další vedlejší účinky, jako je zvracení, průjem, nízký krevní tlak nebo konvulze. 


7-hydroxymitragynin je aktivní složkou rostliny Kratom a má potenciál pro využití jako analgetikum a k léčení úzkostných poruch. Při správném použití a dodržování doporučené dávkování může být velmi užitečnou látka pro lidské zdraví. Nicméně, musíme si být vědomi možných vedlejších účinků a dodržovat doporučené dávky. Důležité je, aby se při využívání Kratomu konzultovalo s lékařem a aby se drželo doporučené dávkování, aby se zabránilo jakýmkoliv nežádoucím účinkům a rizikům pro naše zdraví.
Zpět na blog