Jaké látky obsahuje kratom a jak působí na organizmus?

Jaké látky obsahuje kratom a jak působí na organizmus?

Kratom je stále více a více oblíbeným přírodním prostředkem pro zvládání bolesti, úzkosti a stresu. Pochází z jihovýchodní Asie a obsahuje mnoho různých látek, jako jsou mitragynin a hydroxymitragynin, které mu poskytují různé účinky. V této blogové příspěvku se podíváme na látky, které kratom obsahuje, a na to, jaké účinky mohou mít.


Většina lidí zná kratom jako prostředek, který má protibolestivé, stimulující a uklidňující účinky. Látky, které jsou zodpovědné za tyto účinky, jsou mitragynin a hydroxymitragynin. Tyto látky se váží na opioidní receptory v mozku a mohou mít protibolestivé účinky.

Mitragynin je hlavní psychoaktivní látkou nalezenou v kratomu. Má stimulační účinky a může pomoci zvýšit energetickou hladinu a koncentraci. Může také zlepšit náladu a zmírnit úzkost.

Hydroxymitragynin je další psychoaktivní látkou v kratomu. Má účinky proti bolestem a účinky uklidňující. Je to silnější látka než mitragynin a může také mít silnější účinky proti bolesti.

Další látkou, která se nachází v kratomu, je 7-hydroxymitragynin. Je to silná látka, která může mít silné protibolestivé účinky a účinky uklidňující. Je to také látkou, která může způsobit závislost, takže by se měla používat s opatrností.

Kratom má také stimulační účinky. Tyto účinky jsou způsobeny obsahem alkaloidů v rostlině. Tyto alkaloidy jsou známy pro svůj stimulační účinek na nervový systém. Tyto účinky mohou pomoci zvýšit energii a koncentraci.

Kromě toho může kratom také působit jako lék proti úzkosti a deprese. Tyto účinky jsou hlavně způsobeny mitragyninem, který může zlepšit náladu a zmírnit úzkost. Také může mít relaxační účinky, které mohou pomoci uklidnit mysl a soustředit se na přítomnost.

 

Shrnutí účínků kratomu 


Kratom obsahuje mnoho různých látek, které mu poskytují různé účinky. Mitragynin a hydroxymitragynin jsou zodpovědné za účinky proti bolesti a uklidňující účinky. Látky v kratomu také poskytují stimulační a uklidňující účinky, což může být užitečné při zvládání úzkosti, deprese a stresu. Nicméně, jakékoli použití kratomu by mělo být prováděno s opatrností, neboť kratom může být silný a může způsobovat závislost.
Zpět na blog