je kratom od 18

Kratom a věková hranice: Proč je důležité, aby si ho nekupovali děti?

Kratom je rostlina, která se v poslední době dostala do středu pozornosti. Lidé ji používají jako alternativu ke klasickým lékům, ale také kvůli jejímu během vysokém účinku, který si poskytne po užití. V tomto článku se zaměříme na jednu z nejvýznamnějších otázek týkajících se kratomu - Věkové hranice. Je kratom určen pro dospělé? Je bezpečné ho dávat dětem? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, zůstaňte s námi a pokračujte v čtení.


Kratom není regulován, takže ho mohou koupit lidé všech věkových kategorií. To však není v pořádku. Proto spousta internetových obchodů včetně našeho  provádí ověřování věku při nákupu. Je to první krok, který můžeme udělat, abychom zabránili prodeji tohoto druhu rostliny dětem.

Ať už mluvíme o jakémkoliv výrobku, bezpečnost a zdraví dětí jsou prioritou. Tyto důvody vedli mnoho zemí a států k regulaci prodeji kratomu a stanovení minimální věkové hranice. Pro případ, kdy je někdo mladší než 18 let, může užívání kratomových produktů mít následky jak pro jeho fyzické, tak i psychické zdraví. Každý dospělý by se měl dívat na své děti jako na svůj majetek a chránit je před vším, co by je mohlo zranit.

Kromě bezpečnosti existuje další důvod, proč kratom není vhodný pro děti. Děti sí mají mnohem citlivější těla než dospělí. Malá dávka může mít větší účinek na dítě než na dospělého. To znamená, že jakákoli droga, včetně kratomu, může mít horší účinky na zdraví dítěte než na dospělého. Mohou se objevit problémy s trávením, mentální stav, suchost úst, zvýšená srdeční frekvence, vnitřní a vnější krvácení, či dokonce fyzické poškození mozku.

Současně musíme upozornit na současnou legislativu prodeje kratomu. Zákon nijak neomezuje distribuci  kratomu, proto zodpovědné společnosti prodávající kratom, které chápou rizika užívání rostliny, musí zavést minimální věkovou hranici pro prodej produktu. Výborným příkladem jsou internetové obchody, které pro dodávku zabraly pár minut na ověření věku zákazníka. To na webu, ale také při samotném vydávání objednávky. 

Když již mluvíme o kratomu, nelze nezmínit jeho léčivé a blahodárné účinky. Kratom obsahuje mnoho alkaloidů, které dokáží poskytnout úlevu od bolestí, přinést pocit štěstí a uvolnění. V kombinaci s dalšími rostlinami může pomoci ke zmírnění deprese, úzkosti, boj se stresu, zlepšit spánek a trávení. Všechny tyto benefity jsou však určeny pro dospělé, kteří vědí, jak a kdy kratom užívat.


Je nutné upozornit na věkovou hranici spojenou s prodejem kratomu. Děti jsou mnohem zranitelnější vůči účinkům jakékoliv drogy, a kratom není výjimkou. Bezpečnost jak dětí, tak i dospělých by měla být prioritou. Proto je klíčové, aby výrobci a prodejci kratomu stanovili minimální věkovou hranici pro prodej produktu. Pokud máte nějaké otázky ohledně kratomu nebo jeho užívání, neváhejte se obrátit na odborníky či na výrobce samotné. Vše pro zdraví a bezpečnost.
Zpět na blog