Pravidla pro Kratom v České republice a legislativa

Pravidla pro Kratom v České republice a legislativa


V poslední době se v České republice stále více mluví o kratomu. Tento druh rostliny má své kořeny v jihovýchodní Asii a mnoho lidí jej používá jako formu přírodního léčení. Přestože není v České republice zakázán, není jeho užívání ani prodej úplně volný. V tomto blogu se podíváme na současný právní stav kratomu v České republice.


Je kratom legální v ČR?


Pro začátek bychom měli zmínit, že kratom není na seznamu zakázaných látek v České republice. To znamená, že jeho držení není nelegální. Zakoupit jej můžete v internetových obchodech jako ,,sběratleský suvenýr". Pokud se tak rozhodnete, pozor na převoz přes hranice, protože v mnoha zemích je kratom stále zakázán.

Druhým faktorem, který byste měli vzít v úvahu, je, jak budete kratom užívat. Pokud jej chcete užívat pouze pro vlastní potřebu, není to v rozporu se zákonem. Nicméně, pokud se s ním chcete obchodovat, musíte vědět, že to není legální. Kratom můžete prodávat pouze tehdy, pokud jej prodávate pro sběratelské. Pokud budete kratom prodávat jako potravinu nebo doplňěk stravy, porušíte zákon a můžete očekávat tučné pokuty.

Pokud se rozhodnete zkusit kratom ve spojení s jinou nelegální drogou, dostanete se do problémů s policií. Kratom sám o sobě nemá pověst návykové nebo nebezpečné látky, ale pokud jej užíváte s nelegálními látkami, musíte být připraveni na to, že se dostanete do problémů s policií.

A konečně, pokud se rozhodnete užívat kratom, musíte být velmi opatrní. Nejlepší způsob, jak ho užívat, je v nízkých dávkách ( 3g je pro začátek ideální). Kratom, jako jakákoliv jiná látka, může mít negativní účinky na tělo, pokud budete užívat příliš velké dávky. Nejlepší způsob, jak se ubránit negativním efektům, je začít s nízkou dávkou a postupně ji zvyšovat.


Kratom v České republice není zakázán, ale stejně není jeho užívání ani prodej na 100% volný a to je dobře. Pokud se rozhodnete kratom užívat nebo prodávat, musíte si být vědomi všech zákonů a předpisů. Snažte se dodržovat doporučené dávky a nepřekračujte je, aby nedošlo k nežádoucím účinkům. Pokud budete dodržovat všechny tyto rady a tipy, můžete být bez obav. Je však třeba dodat, že na kratomu může vzniknout závislost stejně jako je tomu u kofeinu nebo nikotinu. 

Zpět na blog