Původ a historie Kratomu: Začátky prodeje Kratomu v Evropě

Původ a historie Kratomu: Začátky prodeje Kratomu v Evropě

Kratom se stal populárním doplňkem výživy v posledních letech, ale jeho původ se datuje až do 19. století. Toto tropické stromové rostliny se původně používalo v jihovýchodní Asii pro své léčebné účinky. V této době se začal používat jako alternativa k opiovým alkaloidům. V této blogové příspěvku se podíváme na historii Kratomu a začátky jeho prodeje v Evropě.První zmínky o Kratomu se datují z 19. století, kdy byl poprvé objeven v jihovýchodní Asii. Tato rostlina se prvně používala v Malajsii a Indonésii jako léčebná rostlina pro snížení bolesti a úzkosti. Byla také používána jako prostředek ke kontrole bolesti při odloučení od opia. Skupiny lidí, kteří byli závislí na opiu, začali Kratom používat jako alternativní zdroj povzbuzení a boje proti opiovým abstinencím.

V 20. století začal být Kratom používán také mimo jihovýchodní Asii. V 80. letech 20. století se začal používat v Thajsku jako alternativa k opiovým alkaloidům. To vedlo k významnému nárůstu poptávky po Kratomu v západních zemích. Dnes je Kratom široce používaný po celém světě jako doplněk výživy a jako přírodní lék.

 

Kratom v EvropěV Evropě se začalo Kratom prodávat až v roce 2006. V té době byly první Kratomy dováženy do Nizozemska, kde byla legalizována. Následně se začala Kratom objevovat v dalších evropských zemích a stala se populární alternativou k tradičnímu lékařství. Dnes se Kratom prodává v mnoha evropských zemích a stává se stále populárnější.

Kratom se v Evropě prodává v mnoha různých formách, jako jsou tablety, prášky a kapky. Nejčastěji se Kratom používá jako prášek, který se smíchá s vodou a vypije. Mnoho uživatelů si vytváří vlastní kapsle nebo extrahují svoji vlastní verzi z rostlin.

Kratom je dnes oblíbený především kvůli svým léčebným účinkům, jako jsou analgetické účinky, povzbuzující účinky a účinky na zlepšení nálady. Je také oblíbeným doplňkem pro své antioxidační vlastnosti. Mnoho lidí používá Kratom jako způsob, jak zlepšit své fyzické a duševní zdraví.

Kratom historie 


Kratom má dlouhou historii a v posledních letech se stal populárním doplňkem výživy. Původně se používal jako léčebná rostlina v jihovýchodní Asii, ale dnes se prodává po celém světě. V Evropě se začal Kratom prodávat v roce 2006 a stále získává na popularitě. Kratom se prodává v mnoha různých formách a je oblíbeným doplňkem kvůli svým léčebným účinkům. Mnoho lidí používá Kratom jako způsob, jak zlepšit svoje fyzické a duševní zdraví. Pokud hledáte přírodní způsob, jak zlepšit své zdraví, může být Kratom pro vás tou správnou volbou.
Zpět na blog