Vše, co potřebujete vědět o kratomu a jeho účincích

Vše, co potřebujete vědět o kratomu a jeho účincích

Kratom je rostlina, která se stává stále populárnější mezi lidmi, kteří hledají alternativní možnosti léčby a uklidnění. Kratom tablety a lisovaný kratom jsou přírodní produkty, které se vyrábí z listů této rostliny. Zatímco někteří lidé si stěžují na vedlejší účinky, jiní prohlašují, že kratom jim pomohl s celou řadou fyzických a psychických obtíží. Pokud uvažujete o použití kratomu, stojí za to se dozvědět něco více o této rostlině a jak ji správně používat.


Co je kratom?

Kratom (Mitragyna speciosa) je stálezelený keř, který roste převážně v jihovýchodní Asii, zejména v Indonésii, Thajsku a Malajsii. V této oblasti se kratom tradičně používá jako analgetikum, stimulant a afrodiziakum. Kratom obsahuje látky, které ovlivňují nervový systém, včetně alkaloidů mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které jsou považovány za zodpovědné za většinu jeho účinků.

 

Jaké jsou účinky kratomu?

Kratom může mít různé účinky v závislosti na dávce a druhu kratomu, který užíváte. Některé základní účinky zahrnují analgetické účinky, změny nálady, stimulaci a relaxaci. V nízkých dávkách může kratom působit jako stimulant, zvyšovat koncentraci a energii, vysoké dávky naopak mohou způsobit klid a usínání. Kratom může pomoci s celou řadou problémů, včetně bolesti, úzkosti a deprese.

Jak se užívá kratom?

Kratom se užívá v různých formách, včetně listů, extraktů, kapslí a lisovaných tablet. V závislosti na použité dávce a typu produktu se mohou účinky lišit. Je důležité užívat kratom pouze v doporučených dávkách a nedoporučuje se kombinace s alkoholem nebo jinými drogami. Kratom se běžně používá jako náhrada opiátů, ale při nadměrném užívání může způsobit vedlejší účinky, jako jsou ztráta chuti k jídlu, zvracení a zácpa.

Co je lisovaný kratom?

Lisovaný kratom je nový způsob, jak užívat kratom, který umožňuje lépe kontrolovat dávku a zjednodušuje užívání. Lisovaný kratom se vyrábí z lisovaných listů kratomu, které jsou smíchány s přírodními pojivy a vytvoří se z nich tvrdé tablety. Tyto tablety se srážejí různými metodami a mají také různou intenzitu účinku v závislosti na použité dávce.

 

Hodnocení kratomu 

Kratom může být užitečný přírodní produkt, který pomáhá s celou řadou problematik, včetně bolestí, úzkosti a deprese. Pokud se rozhodnete používat kratom, měli byste vědět, jaký druh produktu a dávky jsou pro vás nejlepší. Pokud se rozhodnete, že lisovaný kratom je pro vás tou nejlepší volbou, zkontrolujte si kvalitu produktu před zakoupením, abyste měli jistotu, že má správnou dávku a neobsahuje žádné škodlivé příměsi. Mějte na paměti, že kratom může mít vedlejší účinky a neměl by být užíván s alkoholem nebo jinými drogami.
Zpět na blog